נושאים בטיפולה של העמותה

הנושאים להלן טופלו כולם על ידי שולחן עגול אשדוד במהלך שנות הפעילות רבות האתגרים וההישגים, לפני השתלטותה של מגפת הקורונה. רוב הפעילות אשר הפסקה מפאת המגבלות המוכתבות על ידי ממשלת ישראל, מתוכננת להתחדש מיד כאשר הדבר יתאפשר – בכל המרץ.

כאן המקום להודות לא רק לחברי שולחן עגול במהלך השנים, אלא גם לתורמים לפעילות הרבה והמבורכת, כחלק מן האמונה שטוב ונכון לעשות למען האחר. בעיקר, לחלשים יותר בחברה.

טקסי בר מצווה

"שולחן עגול אשדוד" מקיים כל שנה, מאז שנת 2006 -טקסי בר מצווה לילדים ממשפחות המתקשות לחגוג להם כמו לחבריהם – למעט בשנת 2020 בגלל מגבלות וירוס הקורונה. כל טקס כזה אורגן על ידי חברי "שולחן עגול" בעזרת תרומתם של רבים וטובים שהבינו תמיד את חשיבות האירוע לכל ילד. ילדים אלה אגב, לא היו חוגגים בר-מצווה ללא העזרה שהוצעה להם!

בכל שנה קוים הטקס באולם רחב ידיים ועם אווירה חגיגית ושמחה, עם כיבוד כיד המלך ואומנים שאף הם הופיעו בהתנדבות. כל ילד זכה למתנות יקרות ערך ולתחושה לבבית ומפרגנת.

הנסיעה להיכל 'נוקיה'

שולחן עגול אשדוד העמיד בשנת 2015 אוטובוס לטובת משחק חצי גמר גביע המדינה בכדורסל בו לקחה חלק הקבוצה העירונית של מכבי אשדוד. האירוע התקיים באולם 'נוקיה' בתל אביב והיה לחגיגה אמיתית של ספורט ואווירה מחשמלת. שולחן עגול רכש כרטיסים ואף דאג לאוכל ושתייה עבור ילדי אשדוד שרובם הגיע מ'בית ידידים' – מועדון לבני נוער וצעירים במצבי מצוקה וסיכון. מועדון אתו פועל שולחן עגול במהלך שנים רבות. המרכז הישראלי לריהוט באשדוד סייע לפעילות המיוחדת ועל כך, תודת שולחן עגול.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מצטיינים ערכיים בבית הספר 'אילנות'

אחת לחודש מגיעים חברי שולחן עגול לטקס הקבוע של ילדי בית הספר 'אילנות' באשדוד, על מנת להעניק פרס לא שגרתי לתלמידים נבחרים – "פרס הערכים". הפרס החודשי מוענק על ידי שולחן עגול לתלמיד או לתלמידה שנתנו דוגמא אישית או שעשו מעשה ערכי ללא קשר להישגיהם הלימודיים. לצד הברכות, מקבל כל זוכה לאות הערכה, תעודה מהודרת ובידורית משוכללת.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תחפושות לכולם

תיבת תחפושות מוצבת מידי שנה על ידי שולחן עגול בקניון 'סי מול' באשדוד לטובת גיוס תחפושות עבור מעוטי יכולת בני ובנות העיר. בכל שנה אוסף השולחן מעל לאלף תחפושות ואביזרים לתחפושות. אלה מקנים לילדי אשדוד שאין ידם משגת, את האפשרות להתחפש ולקחת חלק באווירת החג – כיתר הילדים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תיקים ללימודים

בעזרתו הרבה של 'קניון סי-מול' באשדוד, מקיים מזה שנים רבות שולחן עגול מבצע לאיסוף תיקים, המחולקים לילדי העיר מיעוטי יכולת. כחמש מאות תיקים נאספים ומחולקים מידי שנה, לקראת פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר. התיקים מאפשרים לתלמידים הנבחרים להתחיל את חוק לימודיהם כיתר הילדים בכיתותיהם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סדנה לעיצוב ציפורניים

נערות 'הוסטל דולפין' - לנערות הנמצאות בסיכון גבוה ובמצוקה קשה – זוכות על פי היוזמה של שולחן עגול אשדוד לסדנה לבניית ציפורניים בקורס חווייתי. לצד הלמידה זוכות המשתתפות לשלל מוצרים במתנה, כדי לטפל בעצמן. שולחן עגול מודה לפדיקוריסטית עינת סעדון על התנדבותה למיזם החשוב ולתמי ברעם מ'נייל סטודיו' על הסיוע המבורך.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פתיחת שנה בהוסטל דולפין

מזה למעלה מעשור שנים שב'הוסטל דולפין' פותחים נציגי שולחן עגול אשדוד את השנה עם נערות ההוסטל. כמיטב המסורת, מדובר בערב גיבוש ייחודי ומרגש במיוחד בו במנגל המסורתי נצלים בשרים טריים וטעימים המוגשים לנערות לצד סלטים ושתייה כיד המלך.

נוסעים להיכל נוקיה.jpeg
מצטיין ערכי.jpeg
עיצוב ציפורניים.jpeg
תחפושות.jpeg
תחפושות לכולם.jpeg
אוספים תיקים.jpeg
תיקים לכולם.jpeg